Hakkımızda

IRADETS A.Ş, uzay radyasyonu, yeryüzündeki doğal olmayan radyasyon kaynağının (hızlandırıcılar, nükleer tesisler, sağlık için ışınlama tesisleri, radyoaktif kaynaklar vb.) veya doğal radyasyonun etkilerini A dan Z ye çalışan ilk özel Türk şirketi olmanın gururunu taşımaktadır.

IRADETS A.Ş.’nin kurucuları Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projelerinin, Avrupa’nın uzay sektöründe çalışan en önemli şirketlerinin (IMEC, Leonardo, STM gibi) simülasyon ve ışınlamalarını ESA standartlarına uygun olarak Türk ışınlama tesisleri altyapılarında gerçekleştirmeye ilk olarak 2008 yılında başlamış ve bu altyapılara birçok ESA destekli projelerin ışınımlarını getirmeye devam etmektedir.

IRADETS A.Ş gücünü kurucu ve çalışanlarının uzun yıllar bilimsel uzay deneyleri, parçacık hızlandırıcılarında ve yeraltı deneylerindeki üst düzey görev ve sorumluluklardan gelen bilgi ve deneyim birikimlerinden almaktadır.

IRADETS in yurt içi ve yurt dişi ışınlama tesisleri ile kurduğu geniş ağ her türlü ışınlama hizmetini bu tesislerde öncelikli kullanıcı avantajı ile ESA/JEDEC/MIL/ASTM standartlarında gerçekleştirebilmektedir. Işınlama sonrası detaylı analiz ve raporlarda bu standartlara uygun olarak hazırlanmakta ve gerektiğinde zırhlama, etkiyi azaltma yöntemlerini ya da alternatif komponent/cihaz çözümlerini önerebilmektedir

IRADETS A.Ş’nin kendi geliştirdiği ve patentli sistemleri ile elektronik komponentler üzerindeki radyasyonun tetiklediği tekil olay etkilerinin (Single Event Effect – SEE) laboratuvarda ön araştırmasının yapılmasını, VUV/UV testlerinin güneş pili, optik malzeme, kompozitli ya da meta-materyaller üzerindeki etkilerinin testlerinin ESA standartlarında yapılabileceği altyapısı da bu konularda ve bu kaliteyle hizmet veren Türkiye’de tek Avrupa’daki sayılı birkaç şirketten birisi olmanın gururunu taşımaktadır.

Misyon

IRADETS ülkemizin ihtiyaçları doğrultusunda bilim ve teknolojide en son yenilikleri sürekli takip etme ve katkı sağlama misyonunda işleyen bir yapıya sahiptir. Konusunda yetkin, motivasyonu yüksek ve yaptığı işi en yüksek standartlarda gerçekleştiren profillerde eleman yetiştirmekte en önemli görevimizdir.

Vizyon

Her zaman bilim ve teknolojinin yönergelerinde ilkleri başarma ve ülkemize kazandırma düşüncesiyle hareket etmektir. Gerçekleştirdiğimiz başarılar ve yenilikçi yaklaşım vizyonumuzu geliştirmekteyiz.

Değerler

   Yüksek profilli insan gücü yetiştirme

   İnovatif ürün geliştirme

   Uluslararası tanınırlık

   Yeni bilimsel çalışma alanları yaratma